Seutuhallituksen jäsenet

Seutuhallituksessa on 13 jäsentä. Tampereen kaupungilla on seutuhallituksessa kuusi jäsentä ja muilla kunnilla yksi jäsen. Seutuhallitusta johtaa Tampereen pormestari ja esittelystä vastaa seutujohtaja. Jäsenillä on henkilökohtaiset varajäsenet.

Seutuhallituksen jäsenet 9.9.2021 – 31.8.2023:

Anna-Kaisa Ikonen

Seutuhallituksen jäsen

Tampere, KOK

Raimo Kouhia

(Kangasala, SD), vpj.

050 380 3322

Raimo.Kouhia@kangasala.fi

Pauliina Österberg

(Lempäälä, KESK)

044 5386 614

lh.pauliina.osterberg@lempaala.fi

Anne Nyman

(Nokia, VAS)

anne.nyman@nokiankaupunki.fi

Jussi Viljanen

(Orivesi, KOK)

044 421 5085

lh.jussi.viljanen@orivesi.fi

Sirpa Repo

(Pirkkala, VIHR)

040 750 9145

lh.sirpa.repo@pirkkala.fi

Kristiina Pispala

(Vesilahti, KOK)

040 1918 882

kristiina.pispala@vesilahti.fi

Mauri Heiska

(Ylöjärvi, PS)

040 520 1906

Mauri.Heiska@ylojarvi.fi

Jouni Markkanen

(Tampere, KOK)

040 542 9514

jouni.markkanen@tampere.fi

Matti Helimo

(Tampere, VIHR)

matti.helimo@tampere.fi

Johanna Loukaskorpi

(Tampere, SD)

040 806 3691

johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Pekka Salmi

(Tampere, SD)

pekka.salmi@tampere.fi

Marja Kaikkonen

(Tampere, PS)

marja.kaikkonen@gmail.com